Všechny odpovědi máme sami v sobě

Koučování je efektivní cesta k úspěchu

Neurokoučink a NLP (neuro-lingvistické programování)

V čem mi může koučování pomoci?

Za koučem jdeme, jsme-li rozhodnuti se posunout a učinit změnu. Koučink je metoda osobního růstu, založená na vědeckém poznání toho, jak funguje lidský mozek. Kouč plní roli vašeho průvodce změnou, pomáhá vám snadněji přemýšlet, určovat si priority, být motivován a učit se z vlastní zkušenosti.

Dobrý kouč vás poměrně rychle dovede k poznání, co vlastně hledáte a dokáže vás podporovat v uskutečnění vlastní efektivní cesty k tomu, co chcete.  Každé setkání si kouč ověřuje, jak vám sezení pomohlo a podle toho upravuje další postup práce. 

Z celosvětových studií vyplývá, že lidé využívají méně než 50% svých schopností a dovedností, protože je brzdí různá vnitřní omezení. S těmito barierami se potýkáme každý z nás – v pracovním i soukromém životě. Koučovací přístup z nás dokáže propracovaným systémem dostávat vše, co jsme se v životě naučili i co se právě učíme. A dokáže nám pomoci to využít, tak abychom dosahovali nejlepších výsledků, jakých jsme schopni.

Co koučink je a co není?

Koučink JE:
 • pozitivně orientovaný způsob objevování možností a příležitostí klienta
 • vytváření řešení vedoucího k novým návykům a trvalé změně
 • partnerství mezi dvěma lidmi – koučem a koučovaným
Koučink NENÍ:
 • metoda, kde dostanete radu od experta na to, co máte dělat (práce konzultanta, mentora)
 • pozorování a učení se od zkušeného profesionála v určité oblasti (mentorink)
 • rychlá náprava (rychlá náprava je většinou neefektivní)
Koučování vychází ze dvou základních předpokladů:
 •    Změna je vždy možná 
 •    Každý je sám sobě nejlepším expertem a rádcem
Pomoci vám mohu v těchto oblastech:

                      Byznys - budování firmy,  nastavení vize a strategií, motivace a lepší vedení týmu

                      Komunikace – na pracovišti, i v rodině, konfliktní a složité situace, vyjednávání

                      Kariéra –  nasměrování nové kariéry, vyjasnění správné kariéry

                      Peníze – budování bohatství a příjmu

                      Vztahy – seznamování, partnerství, udržení harmonického a šťastného vztahu

                      Vyrovnanost – mezi všemi aspekty života

                      Sebevědomí, sebedůvěra – žit vyrovnaný a šťastný život

Pracuji metodami neurokoučinku dle Neuroleadership a technikami NLP (neuro-lingvistické programování).

Jaké otázky se mnou klienti nejčastěji řeší?

Byznys

Sebeřízení

Život

 • budoucí směřování firmy
 • řízení změny ve firmě
 • nové možnosti a řešení
 • nastavení lepších strategií
 • zvýšení efektivity a výsledků
 • leadership
 • zlepšení komunikace a spolupráce v týmu
 • rozhodování  
 • řízení projektů
 • využití potenciálu firmy
 • nastavení priorit
 • chci si lépe organizovat své síly a čas
 • potřebuji najít motivaci
 • pozitivní mentální nastavení
 • chci se naučit lépe delegovat
 • chci umět lépe vést své podřízené
 • získání respektu, charisma
 • snížení stresu a jeho pozitivní využití
 • chci umět řešit konflikty
 • být více asertivní
 • využití svého potenciálu
 • chci změnu - potřebuji s tím pomoci
 • chci lepší kariéru, větší úspěch v práci
 • chci mít dostatek energie na zvládání všech povinností
 • potřebuji se pohnout z místa a nevím jak a kam
 • chci umět lépe komunikovat a efektivněji jednat
 • potřebuji lépe zvládat emoce
 • mám špatné zkušenosti a ty mne limitují - chci to změnit
 • chci zvýšit sebedůvěru a sebevědomí
 • potřebuji se rozhodnout 

Při byznys koučinku můžeme pracovat i mentorinkem a udělat analýzu brzd vaší firmy.

Můžeme skloubit oba přístupy k maximální efektivitě vašeho posunu.

Více o mentorinku, si můžete přečíst zde.

 

Chcete vyzkoušet TRANSFORMAČNÍ koučink?

Ať byznys či životní - PRVNÍ sezení je zdarma.

Reference

Co říkají o mém BYZNYS koučinku  a mentorinku klienti? 

Spoluprací s Vlastou jsem s minimem investovaného času získal velký posun v pracovní oblasti své i svého týmu. Spolupráce mi pomohla řešit věci koncepčně, vidět nové možnosti a jít za nimi s velkou podporou krok za krokem až se staly realitou. Vyhovuje mi, že výsledkem každého koučovacího sezení je přesný plán postupu, se kterým jsem jako klient zcela ztotožněn. Vždy najdu svá vlastní řešení a postupně tak rostu. Vlasta má profesionální přístup, přitom je otevřená, pozitivní a ochotná skutečně pomáhat. ♣ ♣ ♣ Oslovilo mě i využití systemického přístupu (systemické konstelace) pro některé situace mé práce. Je zajímavé uvidět věci z pohledu větších celků – týmu, firmy a zákazníků apod. Vlasta je i zde profesionálním a empatickým průvodcem. ♣ ♣ ♣ Vlasta připravila i workshop na míru pro můj tým „Jak využívat svůj mozek efektivněji“. Naučili jsme se, jak si účinněji osvojovat nové pracovní dovednosti, jak pracovat s překážkami a dosahovat změny. Zkoušeli jsme i mocnou sílu otevřených otázek a víme, jak je více používat v praxi.. Zajímavá byla i práce s jazykem podle mozku.
Ing. Jan MalotinOblastní vedoucí, tým 20 lidí, 3 manažerů
Vždycky jsem si myslel, že kouče nepotřebuju, že „to zvládnu sám“. A zvládal jsem to. Ale až při spolupráci s Vlastou jsem poznal, o kolik lepší to může být mít kouče. Když mám v hlavě neuspořádané myšlenky, nejsem produktivní nebo jsem ve stresu, Vlasta mě šikovnými otázkami navede správným směrem. Je zaměřená na výsledky. Po každém sezení cítím znatelný posun, mám čistou hlavu a jasné akční kroky. Žiju jen jednou a chci svůj čas využívat na maximum, – proto mi koučink s Vlastou dává velký smysl.
Ing. Jirka Martišekzakladatel portálu Psani hravě
V době, kdy jsem stála na křižovatce v pracovní oblasti, jsem využila koučování. Vlasta mi pomohla se lépe zorientovat v souvislostech, stanovit si motivující cíle a priority, najít si jak věci nejlépe zvládnout a jak efektivně postupovat k tomu, co chci. Empaticky a profesionálně mě provázela po celou dobu potřebné změny. Koučink mi velmi pomohl projít tímto obdobím s nadhledem a bez ztráty energie.
Ilona Kydlíčkovápředsedkyně o. s. rodinného centra
Spolupráce s Vlastou byla velmi příjemná a nebyla svázána nějakým neměnným scénářem. Důležitý pro mě byl pocit důvěry, kterou jsem získal velmi brzo. Díky koučinku s Vlastou jsem se posunul v podnikání a jsem nakonec spokojenější i v osobním životě. ♣ ♣ ♣ Skvělé bylo, jak mi koučka nenásilně pomáhala tříbit si své vlastní myšlenky a přitom jsem měl pocit, že jsem si na všechno přišel zcela sám. Užitečný byl i rozvoj mých komunikačních dovedností pomocí NLP. Naučil jsem se více naslouchat svým klientům i spolupracovníkům. Koučování a NLP bych určitě doporučil každému, kdo má chuť cokoliv změnit ve svém životě a přitom si nechce nechat předkládat šablonovitá řešení od někoho jiného.
Marek Popelářpodnikatel
Jako spolumajitel a ředitel grafického studia jsem po devíti letech intenzivní manažerské a kreativní práce cítil, že potřebuji změnu. Chtěl jsem se podívat na firemní dosud dobře „fungující chaos“ jinýma očima a svůj pracovní režim lépe uspořádat. Moje rozhodnutí ovlivnila i důležitá soukromá událost. Na doporučení jsem oslovil koučku Vlastu Liskovou. Teď už vím, že to byla opravdu dobrá volba. Jedním z hlavních cílů bylo zvládat svou práci za 60 % času. Tehdy nepředstavitelná myšlenka, která nyní funguje! Celý proces změny začal tím, že jsem si uvědomil, kolik problémů musím řešit. Bylo jich mnohem víc, než jsem čekal, ale současně jsem pochopil, že řada z nich se vyřeší změnou mého přístupu a pohledu na věc. Začalo mě to bavit, mělo to logiku. ♣ ♣ ♣ A výsledek? Více deleguji, lépe organizuji činnosti, o firmě a své práci přemýšlím jinak. Sám jsem produktivnější. Mám nové kolegy, lepší technické vybavení i pracovní prostředí. Začátek byl náročný, hlavně v zavedení nového přístupu a dodržování mnou navržených úkolů.. Ale stálo to za to. Díky této spolupráci jsme se s Vlastou stali přáteli a dodnes spolu konzultujeme firemní i soukromé záležitosti. Její služby mohu vřele doporučit.
Martin Kauckýspolumajitel studia MOO Design s.r.o.

Jak koučování probíhá?

5 + 1 kroků k vašemu úspěchu

1. Domluvme si schůzku

2. Definujeme vaše záměry a cíle

3. Hledáme nová řešení a způsoby dosažení cíle

4. Vytvoříme plán a jdeme

5. Podporují vás a motivuji

+ Průběžně měříme posun

Při transformačním koučování je PRVNÍ sezení zdarma.

Reference Životní koučink  - začni žít podle sebe

V době, kdy jsem stála na životní křižovatce osobní i pracovní, jsem využila koučování. Paní Vlasta velmi citlivě dokáže v rámci koučinku využívat široký záběr metod, se kterými pracuje. Během koučování se mnohokrát projevila jako empatický, ale přímý profesionál. Celý proces byl pro mě novým úhlem pohledu na daný problém, který jsem řešila i novým velmi přínosným pohledem na celý můj život. Uvažuji o možnosti koučování vedení naší neziskovky. Využila jsem i možnosti postavení systemických konstlací. Paní Vlasta mi i tady byla velmi citlivým a profesionálním průvodcem. Pomohla mi zjistit, odkud pochází problém, se kterým jsem si nevěděla ray a který jsem díky této práci viděla v širších souvislostech.
Ilona Kydlíčkovápředsedkyně o.s. rodinného centra
Koučink považujem za jeden z perfektných nástrojov, kedy človek potrebuje v živote zmeniť niečo dôležité a má pocit, že nevie presne čo a ako to zrealizovať. Práve koučing mne osobne pomohol rozlúčiť sa s pracovnými činnosťami, ktoré ma zbytočne oberali o energiu a upriamiť sa na to podstatné, prinášajúce radosť a zisk. Skvelé bolo, že sa nakoniec ľahko pracovalo po skypu - nikam som nemusela jazdiť. Vďaka stretnutiam s Vlastou som sa mala možnosť hlbšie zamyslieť nad mojim zdravím a adekvátne upraviť životosprávu. Teším sa a som zároveň vďačná, že vďaka profesionálnej a ľudskej podpore viem dosiahnuť ciele, ktoré sa mi predtým zdali nedosiahnuteľné.
Veronika Kišoňováživnostníčka
Vlastu jsem si vybral jako osobního kouče a poradce pro úpravu životosprávy a zlepšení osobní kondice. Mým základním cílem je snížení hmotnosti a negativních dopadů vyššího pracovního vytížení. A také nastavení vhodného životního stylu pro udržení zdraví a psychické pohody. Vedení koučky je velmi citlivé a zároveň důsledné. Oceňuji velmi osobní přístup, otevřenost, ale i shovívavost a pochopení pro konkrétní situace. Z osobních setkání si vždy odnáším nějaký poznatek, odstranění předsudků či nový úhel pohledu na zaběhnuté situace. Vítám také velkou míru flexibilty a např. možnost komunikace přes skype. Výsledky se projevují pozvolna, ale o to více se mi nalézané možnosti „dostávají pod kůži“. Současně jsou možná řešení hledána v širších souvislostech osobních, rodinných i pracovních, což je pro mne velmi důležité. Získávám tím i jiné, původně nezamýšlené, efekty. Např. zlepšení plánovaní pracovního a volného času, přiměřená korekce pracovního nasazení, způsob nastavení priorit či další situace, přirozeně vyplývající z konzultací. Pro Vlastu používám raději než koučka či poradkyně, oslovení „osobní průvodce“.
Mgr. Vladimír Kydlíčekmanažer školícího střediska
Měl jsem tu možnost zúčastnit se osobního koučinku a několika konstelací. Děkuji Vlastě za profesionální přístup, díky kterému jsem uviděl věci v těch základních souvislostech. Je úžasné podívat se na svůj život zvenčí … a je to cesta k pochopení a změně k lepšímu. Díky.
Ota N.IT programátor a fotograf