Co o mně říkají mí klienti

Byznys koučink a mentorink, NLP

Jako spolumajitel a ředitel grafického studia jsem po devíti letech intenzivní manažerské a kreativní práce cítil, že potřebuji změnu. Chtěl jsem se podívat na firemní dosud dobře „fungující chaos“ jinýma očima a svůj pracovní režim lépe uspořádat. Moje rozhodnutí ovlivnila i důležitá soukromá událost. Na doporučení jsem oslovil koučku Vlastu Liskovou. Teď už vím, že to byla opravdu dobrá volba. Jedním z hlavních cílů bylo zvládat svou práci za 60 % času. Tehdy nepředstavitelná myšlenka, která nyní funguje! Celý proces změny začal tím, že jsem si uvědomil, kolik problémů musím řešit. Bylo jich mnohem víc, než jsem čekal, ale současně jsem pochopil, že řada z nich se vyřeší změnou mého přístupu a pohledu na věc. Začalo mě to bavit, mělo to logiku. ♣ ♣ ♣ A výsledek? Více deleguji, lépe organizuji činnosti, o firmě a své práci přemýšlím jinak. Sám jsem produktivnější. Mám nové kolegy, lepší technické vybavení i pracovní prostředí. Začátek byl náročný, hlavně v zavedení nového přístupu a dodržování mnou navržených úkolů.. Ale stálo to za to. Díky této spolupráci jsme se s Vlastou stali přáteli a dodnes spolu konzultujeme firemní i soukromé záležitosti. Její služby mohu vřele doporučit.

Martin Kauckýspolumajitel studia MOO Design s.r.o.

Spoluprací s Vlastou jsem s minimem investovaného času získal velký posun v pracovní oblasti své i svého týmu. Spolupráce mi pomohla řešit věci koncepčně, vidět nové možnosti a jít za nimi s velkou podporou krok za krokem až se staly realitou. Vyhovuje mi, že výsledkem každého koučovacího sezení je přesný plán postupu, se kterým jsem jako klient zcela ztotožněn. Vždy najdu svá vlastní řešení a postupně tak rostu. Vlasta má profesionální přístup, přitom je otevřená, pozitivní a ochotná skutečně pomáhat. ♣ ♣ ♣ Oslovilo mě i využití systemického přístupu (systemické konstelace) pro některé situace mé práce. Je zajímavé uvidět věci z pohledu větších celků – týmu, firmy a zákazníků apod. Vlasta je i zde profesionálním a empatickým průvodcem. ♣ ♣ ♣ Vlasta připravila i workshop na míru pro můj tým „Jak využívat svůj mozek efektivněji“. Naučili jsme se, jak si účinněji osvojovat nové pracovní dovednosti, jak pracovat s překážkami a dosahovat změny. Zkoušeli jsme i mocnou sílu otevřených otázek a víme, jak je více používat v praxi.. Zajímavá byla i práce s jazykem podle mozku.

Ing. Jan MalotinOblastní vedoucí, tým 20 lidí, 3 manažerů

Vždycky jsem si myslel, že kouče nepotřebuju, že „to zvládnu sám“. A zvládal jsem to. Ale až při spolupráci s Vlastou jsem poznal, o kolik lepší to může být mít kouče. Když mám v hlavě neuspořádané myšlenky, nejsem produktivní nebo jsem ve stresu, Vlasta mě šikovnými otázkami navede správným směrem. Je zaměřená na výsledky. Po každém sezení cítím znatelný posun, mám čistou hlavu a jasné akční kroky. Žiju jen jednou a chci svůj čas využívat na maximum, – proto mi koučink s Vlastou dává velký smysl.

Ing. Jirka Martišekzakladatel portálu Psani hravě

V době, kdy jsem stála na křižovatce v pracovní oblasti, jsem využila koučování. Vlasta mi pomohla se lépe zorientovat v souvislostech, stanovit si motivující cíle a priority, najít si jak věci nejlépe zvládnout a jak efektivně postupovat k tomu, co chci. Empaticky a profesionálně mě provázela po celou dobu potřebné změny. Koučink mi velmi pomohl projít tímto obdobím s nadhledem a bez ztráty energie.

Ilona Kydlíčkovápředsedkyně o. s. rodinného centra

Spolupráce s Vlastou byla velmi příjemná a nebyla svázána nějakým neměnným scénářem. Důležitý pro mě byl pocit důvěry, kterou jsem získal velmi brzo. Díky koučinku s Vlastou jsem se posunul v podnikání a jsem nakonec spokojenější i v osobním životě. ♣ ♣ ♣ Skvělé bylo, jak mi koučka nenásilně pomáhala tříbit si své vlastní myšlenky a přitom jsem měl pocit, že jsem si na všechno přišel zcela sám. Užitečný byl i rozvoj mých komunikačních dovedností pomocí NLP. Naučil jsem se více naslouchat svým klientům i spolupracovníkům. Koučování a NLP bych určitě doporučil každému, kdo má chuť cokoliv změnit ve svém životě a přitom si nechce nechat předkládat šablonovitá řešení od někoho jiného.

Marek Popelářpodnikatel

Životní koučink, NLP, konstelace

Koučink považujem za jeden z perfektných nástrojov, kedy človek potrebuje v živote zmeniť niečo dôležité a má pocit, že nevie presne čo a ako to zrealizovať. Práve koučing mne osobne pomohol rozlúčiť sa s pracovnými činnosťami, ktoré ma zbytočne oberali o energiu a upriamiť sa na to podstatné, prinášajúce radosť a zisk. Skvelé bolo, že sa nakoniec ľahko pracovalo po skypu - nikam som nemusela jazdiť. Vďaka stretnutiam s Vlastou som sa mala možnosť hlbšie zamyslieť nad mojim zdravím a adekvátne upraviť životosprávu. Teším sa a som zároveň vďačná, že vďaka profesionálnej a ľudskej podpore viem dosiahnuť ciele, ktoré sa mi predtým zdali nedosiahnuteľné.

Veronika Kišoňováživnostníčka

V době, kdy jsem stála na životní křižovatce osobní i pracovní, jsem využila koučování. Paní Vlasta velmi citlivě dokáže v rámci koučinku využívat široký záběr metod, se kterými pracuje. Během koučování se mnohokrát projevila jako empatický, ale přímý profesionál. Celý proces byl pro mě novým úhlem pohledu na daný problém, který jsem řešila i novým velmi přínosným pohledem na celý můj život. Uvažuji o možnosti koučování vedení naší neziskovky. Využila jsem i možnosti postavení systemických konstlací. Paní Vlasta mi i tady byla velmi citlivým a profesionálním průvodcem. Pomohla mi zjistit, odkud pochází problém, se kterým jsem si nevěděla ray a který jsem díky této práci viděla v širších souvislostech.

Ilona Kydlíčkovápředsedkyně o.s. rodinného centra

Vlastu jsem si vybral jako osobního kouče a poradce pro úpravu životosprávy a zlepšení osobní kondice. Mým základním cílem je snížení hmotnosti a negativních dopadů vyššího pracovního vytížení. A také nastavení vhodného životního stylu pro udržení zdraví a psychické pohody. Vedení koučky je velmi citlivé a zároveň důsledné. Oceňuji velmi osobní přístup, otevřenost, ale i shovívavost a pochopení pro konkrétní situace. Z osobních setkání si vždy odnáším nějaký poznatek, odstranění předsudků či nový úhel pohledu na zaběhnuté situace. Vítám také velkou míru flexibilty a např. možnost komunikace přes skype. Výsledky se projevují pozvolna, ale o to více se mi nalézané možnosti „dostávají pod kůži“. Současně jsou možná řešení hledána v širších souvislostech osobních, rodinných i pracovních, což je pro mne velmi důležité. Získávám tím i jiné, původně nezamýšlené, efekty. Např. zlepšení plánovaní pracovního a volného času, přiměřená korekce pracovního nasazení, způsob nastavení priorit či další situace, přirozeně vyplývající z konzultací. Pro Vlastu používám raději než koučka či poradkyně, oslovení „osobní průvodce“.

Mgr. Vladimí Kydlíček manager školícího střediska

Chtěla jsem změnit svůj život a posunout se dál. Vadilo mi, jak stagnuji na jednom místě a mám zábrany. Rozhodla jsem se vyzkoušet systemické konstelace u Vlasty Liskové a to, co se díky konstelaci změnilo, mě velmi překvapilo. ♦ Už během konstelace při stavění mé rodiny ze mě spadla obrovská vnitřní tíha. Cítila jsem se volně a bez zábran. A nebylo to přechodné, v mém životě tento pocit zůstal. ♦ Díky konstelaci se mi život hodně změnil k lepšímu a to co jsem si přála, aby mě posunulo nahoru, se stalo. Přestala jsem mít strach z věcí, kterých jsem se dříve bála a naopak se na ně těším. Jsem více otevřená změnám a užívám si je. Chci zkoušet nové věci. Našla jsem sama sebe a co mě skutečně baví a naplňuje. Například jsem začala malovat obrázky, chodit plavat, rozhodla jsem se udělat si autoškolu, které jsem se dříve bála a teď se jí už nemůžu dočkat. Začalo mě zajímat umění a výstavy. Uvědomila jsem si, že jednou se chci živit něčím, co dává smyl dalším lidem. ♦ Vzhledem k velkému posunu po první návštěvě jsem se rozhodla pokračovat dále a zapracovat na svých blocích pro vážný partnerský vztah. Moc si blízký partnerský vztah přeji, ale něco mě uvnitř brzdilo. Tentokrát ze mě při konstelaci spadla asi ještě větší bolest, která souvisela s mojí rodinou. Po konstelaci cítím otevřenou cestu k partnerovi, kterou jsem dříve necítila. Cítím se svobodněji a užívám si života a to opravdu naplno. Začala jsem si rozumět s jedním klukem, je to zatím na počátku a uvidím, co bude. I s rodinou z tátové strany a s tátou si více rozumím. ♦ Systemické konstelace bych určitě doporučila všem, kteří chtějí změnit jakoukoliv oblast ve svém životě a posunout se dopředu. Vlasta je velmi empatická a dobře vás povede. ♦ Děkuji Vlasto, že jste mi s konstelacemi moc pomohla a nesmírně si toho vážím.

Kristýna V.Slaný

Měl jsem tu možnost zúčastnit se osobního koučinku a několika konstelací. Děkuji Vlastě za profesionální a empatický přístup, díky kterému jsem uviděl věci v širších souvislostech. Je úžasné podívat se na svůj život zvenčí … a je to cesta k pochopení a změně k lepšímu. Díky.

Ota N.IT programátor a fotograf

Rozvoj těla

„O svalu Psoas jsem nic nevěděla, i proto mě zaujal kurz Zdravá bedra – sval Psoas. Bedra mě někdy bolí, a tak jsem chtěla vyzkoušet nový přístup. Kurz mě přímo nadchnul! Jemné, hluboké cvičení, naciťující se do hloubky těla i mysli. Krásné pocity napojení na radost uvnitř mě a to, co dělá mému tělu dobře. Moc jsem si to užila a dověděla se spoustu nových informací a cenných souvislostí. Bedra teď cítím krásně uvolněná a umím si cvičení přenést do běžných dnů, to považuji za důležité. Vlastu mohu jen doporučit, umí naslouchat lidem, tělu a naladí vás svým přístupem na tu správnou cestu. Děkuji.“

Lenka JahodováPlzeň

Sval Psoas mě zaujal jako komunikátor s naší hloubkou. Cvičení mě pomohlo se vnořit do vnitřního světa, vnímat samu sebe a co mi dělá hluboko uvnitř dobře. Ukázala se mi další možnost, jak se s tělem propojit a naslouchat mu. Jemně jsem pustila hlavu a vplula do tělesného pocitu flow. K cvičení se dokonce ráda vracím i doma, přidala jsem si ho do svého repertoáru. Je to nenáročný způsob jak po náročném dnu opět získat propojení se sebou, svým prostorem a klidem. Vlasto díky, představila si mi jak jemně objevovat, kde v těle máme ukrytý klid a také radost.

Andrea Dvorskákoučka

„Kurz Zdravá bedra – sval Psoas mi byl jakoby vypsán na míru. Mám dvě malé holčičky, které jsem poctivě odnosila v nosítku na břiše, a každodenní péče o ně se odrazila i na mých bedrech, která mě bolí prakticky neustále. Navíc dráha ledvin je dlouhodobě mým slabým místem. Den strávený s Vlastou, Petrou a dalšími ženami byl pro mě krásným zážitkem. Cvičení bylo překvapivě jemné. Na první pohled by se zdálo, že jsme ani necvičily, ale ve skutečnosti nám Vlasta pomohla se krásně zrelaxovat, napojit se na svoje tělo a pocity při jemném pohybu doprovázeném hlasem byly opravdu slastné. Velmi užitečné je i sdílení s ostatními účastníky. A výsledky se dostavily – další den mě bedra vůbec nebolela, byla krásně uvolněná. Už se těším, jak se projeví pravidelné cvičení na mém každodenním životě!“

Martina Nentvichováredaktorka na rodičovské dovolené

Podívejme se společně na možnosti vaší RYCHLEJŠÍ a SNADNĚJŠÍ CESTY!

Zanechte mi zde svůj kontakt a já se vám ozvu.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů